Drewniane, metalowe czy z technorattanu? Jak wybrać meble ogrodowe?

Leżaki, krzesła oraz stół są dopełnieniem aranżacji ogrodu. Wybierając meble ogrodowe trzeba zadbać, by były eleganckie i jednocześnie wygodne, gdyż tylko wtedy odpoczynek na świeżym powietrzu będzie prawdziwym relaksem. Jak wybrać meble ogrodowe, by były atrakcyjne i wygodne? 

Meble drewniane

Drewniane leżaki, na których położymy wygodne poduchy są niezwykle wygodne. Odpoczynek na nich to prawdziwa przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że meble drewniane należą do dużych i ciężkich. Świetnie sprawdzają się, gdy cały czas stoją w tym samym miejscu. Nie są jednak dobrym rozwiązaniem, gdy mamy w planach przestawianie ich po całym ogrodzie. 

Wybierając meble drewniane trzeba również pamiętać, że wymagają one troski. Po każdym sezonie należy je dokładnie obejrzeć. W razie gdy znajdą się uszkodzenia na meblach koniecznie trzeba zeszlifować starą farbę i na nowe zaimpregnować drewno. Tak zadbane meble będą pięknie wyglądały przez długie lata. 

Meble metalowe

Aluminiowe meble z tekstylnym wypełnieniem są idealne do ogrodu nowoczesnego. Są wygodne i praktyczne. Sprawdzą się również na niewielkiej działce, gdzie będą wyglądały delikatnie i subtelnie. 

Meble żeliwne są zupełnie inne. Ciężkie, duże i efektowne. Żeliwny stół oraz misternie zdobione krzesła będą prawdziwą ozdobą klasycznego ogrodu. Przykryte poduchami są bardzo wygodne. 

Ich cechą charakterystyczna jest duży ciężar. W sytuacji, gdy pogoda się popsuje i wieje silny wiatr na pewno nie będą bezwładnie turlały się po działce. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ich przenoszenie nie należy do najprzyjemniejszych. Meble żeliwne sprawdzą się, gdy będą używane w jednym kącie ogrodu. 

Meble z technorattanu

Zastanawiając się jakie meble ogrodowe wybrać nie można zapomnieć o technorattanie – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-ogrodowe/. Jest to materiał trwały, odporny na deszcz, oraz działanie słońca. Łatwo utrzymać go w czystości. 

Meble z technorattanu to świetna propozycja do nowoczesnych ogrodów i na duże tarasy. Proste, wręcz surowe meble są niezwykle eleganckie i bardzo wygodne. Często są to duże fotele, kanapy czy bujaki, które pozwalają na wygodny odpoczynek. 

Wybierając nowoczesne meble z technorattanu trzeba pamiętać, że konieczne jest zabezpieczenie ich na zimę. Nie są to małe meble więc trzeba przygotować duży garaż lub schowek, by meble się zmieściły. 

Meble plastikowe

Plastikowe meble ogrodowe są niezwykle popularne. Polipropylen jest materiałem stosunkowo trwałym i jednocześnie tanim w produkcji, co pozwala na stworzenie mebli estetycznych, tanich i wytrzymałych. 

Plastikowe meble są bardzo lekki, co jest dużą zaletą, gdy potrzebujemy mebli mobilnych. Bez problemu można przenosić je tam, gdzie właśnie świeci słońce. 

Warto pamiętać, że dużą zaletą mebli ogrodowych plastikowych jest ich odporność na deszcz czy śnieg. Słońce również potrzebuje dużo czasu, by odbarwić plastik. Warto jednak na zimę schować je, gdyż mróz powoduje twardnienie plastiku, który następnie może pękać. 

Meble plastikowe do ogrodu to również świetna propozycja dla najmłodszych. Mały stolik oraz krzesełka będą idealnym miejscem zabaw dla naszej pociechy.