Stoliki kawowe ze schowkiem do pokoju dziecięcego

W pokojach dziecięcych niemal zawsze wydaje się być za mało miejsca, ponieważ dziecko potrzebuje wiele przestrzeni do swoich zabaw, a podłogę często zamiast dywanu pokrywają porozrzucane zabawki. Dlatego w pokojach najmłodszych powinno się ustawiać jak najpraktyczniejsze meble, których można używać do łatwej organizacji wszelkich przedmiotów dziecka. Należą do nich nie tylko komody i łóżka z dodatkowymi szufladami, ale również stoliki ze schowkami. W tym przypadku, choć dzieci nie piją kawy, to wybór najczęściej pada na stoliki kawowe, które są dopasowane do wzrostu maluchów. Tylko jaki stolik kawowy ze schowkiem wybrać do pokoju swojego dziecka?

Klasyczny stolik kawowy ze schowkiem

Najbardziej powszechnym i uniwersalnym rozwiązaniem wydaje się być klasyczny stolik z drewna, który z pewnością wpasuje się do każdej aranżacji wnętrza. Drewno jest wytrzymałym materiałem, a w razie poplamienia można je łatwo odnowić szlifierką, dlatego idealnie nadaje się do pokoju dziecka. Z kolei praktyczny schowek pod blatem, który z reguły jest przynajmniej częściowo otwarty, sprawi, że dziecko będzie miało wszystkie potrzebne akcesoria pod ręką.

Stolik kawowy z szufladkami

Alternatywą dla stolików z otwartym schowkiem są modele z praktycznymi szufladkami. Dzięki nim nie tylko można łatwo zorganizować rzeczy w dziecięcym pokoju, ale również ukryć to, co nie powinno znajdować się na widoku. Mowa tu, chociażby o rzadko używanych przyborach szkolnych, pamiętniku, czy pamiątkach z wakacji.

Mały stoliczek z otwieranym blatem

Ciekawym pomysłem wydaje się również stolik kawowy, którego blat podnosi się lub odsuwa otwierając tym samym ukryty schowek. Dzięki temu skrytka nie będzie tak oczywista, a stolik zajmie znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu. Taki stolik kawowy z pewnością przypadnie do gustu niejednemu dziecku.