Czym należy się kierować wybierając stół rozkładany?

Meblowanie pomieszczeń wymaga starannego dopasowywania poszczególnych elementów. Muszą one tworzyć spójną i harmonijną całość. Poza tym, poszczególne meble powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale muszą być również bardzo funkcjonalne. Z tego powodu podczas wyboru mebli do niewielkich pomieszczeń warto zwrócić szczególną uwagę na stoły rozkładane.

Zatem, jak wybrać stół rozkładany?

Wybór odpowiedniego stołu do kuchni lub jadalni jest zadaniem dość trudnym, ponieważ mebel musi być funkcjonalny i estetyczny. Jest on bowiem przedmiotem, wokół którego gromadzą się domownicy oraz zaproszeni przez nich goście. Przy stole celebrowane są ważne chwile oraz prowadzone są długie rozmowy. Godny polecenia stół powinien być zatem dobrany w zależności od ilości dostępnego wolego miejsca czy innych zastosowanych w danym pomieszczeniu mebli. 

Nie bez znaczenia dla funkcjonalności mebla jest również płynność pracy mechanizmu służącego do rozkładania blatu stołu. 

Czym należny się kierować wybierając stół rozkładany?

Podczas wyboru tego typu produktu należy zwracać uwagę przede wszystkim na jego wielkość oraz gabaryty danego wnętrza. W przypadku niewielkich kuchni, jadani czy salonów godnym polecenia rozwiązaniem jest wybór stołu w kształcie kwadratu czy prostokąta. Tego typu mebel może być bowiem dosunięty do ściany. W większych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się z kolei meble owalne lub okrągłe. Są one bardzo efektowne, a usadzenie przy nich gości sprzyja wygodnej rozmowie. Wszyscy uczestnicy konwersacji dobrze widzą siebie nawzajem, co ułatwia nawiązywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy. Podczas wyboru miejsca, w którym ma zostać ustawiony stół należy uwzględnić jego gabaryty po rozłożeniu. Co ciekawe, w poszczególnych meblach mogą być zastosowane odmienne rozwiązania. Powierzchnia blatu może być zwiększana za pomocą dostawek montowanych na brzegach blatu, jak również w jego centralnej części. Poza tym, w zależności od rodzaju mebla i jego ceny montowane mogą być mechanizmy obsługiwane mechanicznie lub ręcznie.   

Na jakie inne elementy stołu należy zwrócić uwagę?

Podczas wyboru stołu należy zwracać uwagę na jego wielkość i kształt. Nie bez znaczenia dla funkcjonalności stołu jest również rodzaj zastosowanego podczas jego produkcji surowca. Poszczególne stoły mogą być bowiem wykonywane z naturalnego drewna. Są one wówczas solidne, trwałe oraz bardzo uniwersalne. Mogą być umieszczanie w różnorodnych wnętrzach, w tym zarówno tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych. Co ważne, tego typu meble mogą być w razie konieczności skutecznie restaurowane. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są również stoły wykonane z laminatu. Tego typu meble są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, jak i na ich czyszczenie z użyciem wody oraz delikatnych detergentów. Poszczególne elementy stołów mogą być również wykonane z malowanego proszkowo metalu. Tego typu meble pasują do wnętrz nowoczesnych, które są utrzymane na przykład w modnym stylu industrialnym. Osoby ceniące sobie popularny styl skandynawski powinny się decydować na zakup białych stołów z drewna o dość prostej budowie.