Jak wybrać płytki do garażu?

Płytki ceramiczne do garażu poddawane są surowym testom. Szczególnie wykończenie podłogi, które będzie stale testowane pod kątem trwałości i odporności na chemikalia.

Wytrzymałość płytek garażowych

Po pierwsze, trzeba wybrać wytrzymałe płytki do garażu, ponieważ naprężenia mechaniczne powodowane przez koła pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających są ostre i nierównomierne. Po drugie, na podłogę rozlała się benzyna, olej i rozpuszczalniki. Po trzecie, całkiem prawdopodobne, precyzyjnie ukierunkowane uderzenia upuszczonych narzędzi lub części metalowych. Po czwarte, wahania temperatury, nawet jeśli garaż jest ogrzewany.

Wreszcie, często zdarza się, że do garażu wchodzi się w obuwiu zewnętrznym. Podeszwy będą przenosić brud i piasek do pomieszczenia, a w deszczową lub śnieżną pogodę z pewnością dostanie się do niego wilgoć. Podłoga będzie musiała być często czyszczona.

płytki do garażu

Jak układać płytki w garażu?

Przed położeniem płytek należy stworzyć równe podłoże w garażu i uformować lekki spadek w kierunku bramy, aby woda mogła swobodnie wypływać na zewnątrz pomieszczenia podczas mycia samochodu. Konieczne będzie wykonanie wylewki cementowo-piaskowej. Jeśli podłoga w garażu została już wylana betonem, przed położeniem płytek gresowych wystarczy zagruntować jej powierzchnię.

Płytki do garażu można szybko i sprawnie układać na jastrychach wykonanych z samopoziomujących mieszanek na bazie cementu. Należy wybierać wysoko wypełnione kompozycje „grubej podłogi”, dzięki którym można uzyskać warstwę 15 cm bez dodatkowego zbrojenia. Taka podłoga może wtedy bez problemu wytrzymać ogromne obciążenia.

Jeśli garaż ma mieć do czynienia z ziemnym podłożem, należy wykonać wykop na głębokość 30-40 cm. Wypełnij otwór w 2/3 żwirem i w 1/3 piaskiem. Zwilż i osusz warstwy. Teraz należy ułożyć materiał hydroizolacyjny, a następnie można przystąpić do wylewki jastrychowej.