Jakie wybrać lustra do salonu na ścianę?

Dobrze dobrane lustro ścienne może być poważnym atutem wystroju każdego salonu. Umieszczone na ścianie lustro odbija światło, pomaga rozjaśnić i optycznie powiększyć nawet najmniejsze i najciemniejsze pomieszczenia. Ciekawe lustro czyni salon bardziej komfortowymi i zachęcającym do przebywania.

Decydując się na lustro do salonu należy wziąć pod uwagę wiele kwestii w tym kształt, rozmiar i materiał, z jakiego jest ono wykonane. Lustro zawszone na ścianie jest także znakomitą dekoracją pomieszczenia i stanowi punkt centralny przestrzeni. 

Jak dobrze dobrać rozmiar lustra do salonu?

Przy wyborze lustra ściennego istotny jest jego rozmiar. Na wielkość lustra powinno mieć wpływ kilka czynników, po pierwsze wielkość ściany, na której zostanie zawieszone. Jeżeli chcemy zamocować lustro na dużej ścianie w salonie i planujemy dodać do niego odważne oświetlenie możemy zdecydować się na duże lustro, w mocnych ramach. W chwili, gdy lustro ma być wyłącznie akcentem na małej ścianie w pobliżu wejścia, jego rozmiar musi być adekwatny do powierzchni ściany. 

lustra do salonu na ścianę

Jaki kształt lustra wybrać?

Lustro kwadratowe lub prostokątne jest najbardziej tradycyjne. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z luster i bardziej wymyślnych kształtach. Wybór lustra o nietypowym kształcie może zwrócić uwagę na ścianę, nawet jeśli lustro jest małe lub nie ma ozdobnej ramy. Aby uzyskać prosty, ale efektowny wygląd, możemy wybrać okrągłe lub owalne lustro ścienne. Niezwykłe, rzadkie lustra w kształcie trójkąta i rombu mogą nadać pomieszczeniu dziwaczny akcent. 

Lustro w jakim stylu?

Niektóre lustra ścienne nie mają ram, wówczas to ich rozmiar lub kształt sprawia, że są ozdobą salonu. Kiedy decydujemy się na lustro z ramą, może ona sama w sobie być ozdobą. Wybierając prostą, drewnianą, metalową lub plastikową ramę, uzyskujemy dyskretny dodatek do salonu. Aby uzyskać bardziej bogaty, teatralny wręcz wygląd, powinniśmy zainwestować w lustra z ozdobną, pozłacaną ramą, która przyciągnie wzrok gości.