Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kanapy rozkładanej?

Nie ulega wątpliwości, że jeszcze do niedawna kanapa rozkładana największą popularnością cieszyła się przede wszystkich w domach o niewielkim metrażu. Kanapa ta świetnie sprawdzała się w pomieszczeniach, w których nie można było ustawić dużego narożnika. Obecnie jednak wielu klientów wybiera kanapę rozkładaną zarówno do małych, jak i większych wnętrz.

Kanapy rozkładane – kanapy z dodatkową funkcją spania.

Nowoczesne kanapy rozkładane nadal klienci zazwyczaj wybierają do małych mieszkań. Pomimo tego współczesny rynek oferuje wiele różnorodnych modeli kanap rozkładanych. Dzięki temu taki rodzaj kanapy często zastępuje łóżko. Ponadto kanapa rozkładana stwarza dodatkowe miejsce do spania i odpoczynku (https://meblostrefa.pl/pl/c/Sofy-rozkladane/93). Jeżeli domownik nie dysponuje dodatkowym pokojem gościnnym, to kanapa z funkcją spania jest świetnym wyborem. Warto zaznaczyć, że sklepy proponują kanapy rozkładane wyróżniające się funkcjonalnością oraz ciekawym designem.

kanapa rozkładana, aranżacja w salonie

Kanapy rozkładane – jak wybrać?

Oczywiście każdy podczas zakupu kanapy rozkładanej musi w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Do wyboru są materiały naturalne i sztuczne. Jeśli konsument woli materiał naturalny, może wybrać płótno bawełniane lub lniane. Niestety materiały te nie są zbyt trwałe. Z kolei skóra odznacza się większą trwałością, aczkolwiek wymaga regularnej konserwacji. Poza tym ważny jest także rozmiar kanapy rozkładanej. Naturalnie zbyt duża kanapa pod względem wielkości pokoju zajmie dużo miejsca. Natomiast zbyt mała kanapa często okazuje się dla domowników nie wygodna ani komfortowa. Oprócz tego konsument powinien brać pod uwagę takie czynniki jak:

  • sposób rozkładania kanapy rozkładanej – dostępne jest kilka opcji jej rozkładania, np. system belgijski, włoski czy system klik – klak.
  • wypełnienie kanapy rozkładanej – klient znajdzie w sklepach kanapy rozkładane ze sprężynami kieszonkowymi, falistymi bądź z wypełnieniem z pianki.