Jak wybrać dobrej jakości baterię prysznicową?

Aranżacja łazienki powinna być przemyślana. Pomieszczenie to przede wszystkim musi być funkcjonalne, ale też i stylowe. Najczęściej w łazience montuje się kabinę prysznicową, gdyż ta jest poręczniejsza od wanny, a dodatkowo oszczędna. Jaką baterię do prysznica wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Baterie prysznicowe z deszczownicą

Bateria prysznicowa powinna pasować do stylizacji. Obecnie na rynku można znaleźć ciekawe modele, które pasują do nowoczesnych aranżacji, jak i tych utrzymanych w stylu klasycznym i rustykalnym. Na pewno podczas wyboru baterii warto postawić na sprawdzonych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie ona służyć przez lata bez awarii. Bateria prysznicowa z deszczownicą jest jedną z chętniej wybieranych ze względu na funkcjonalność. Deszczownica przyda się niejednokrotnie podczas kąpieli. To świetny sposób na relaks po ciężkim dniu, a także duże ułatwienie podczas mycia włosów. Szczególnie panie z długimi włosami docenią to rozwiązanie. 

Bateria prysznicowa z termostatem

Podczas kąpieli pod prysznicem często się zdarza, że leci na początku zimna lub za gorąca woda. Jest to czasami niebezpieczne, a zawsze nieprzyjemne. Rozwiązaniem tego problemu jest bateria prysznicowa z termostatem (https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/baterie-prysznicowe-lazienkowe.html). Jest to mechanizm, który miesza gorącą i zimną wodę w taki sposób, aby uzyskać strumień o określonej temperaturze. Nie każdy model ma taką funkcję, a więc przed zakupem warto sprawdzić, czy termostat jest wbudowany. Dodatkową korzyścią tej opcji jest też oszczędność wody. Każdy zapewne niejednokrotnie otwiera najpierw kran, aby uregulować temperaturę wody. Woda jest zatem bez sensu wylewana, a w skali miesiąca może uzbierać się sporo litrów.

Baterie prysznicowe w stylu nowoczesnym i klasycznym

Bateria powinna być dopasowana do baterii umywalkowej, a także całej aranżacji. Można zdecydować się na modele:

  • nowoczesne,
  • klasyczne,
  • rustykalne,
  • industrialne.

Wszystkie dostępne są w ciekawych kolorach i kształtach. W ostatnim czasie bardzo modne są czarne baterie prysznicowe. Osoby, które preferują styl klasyczny, mogą zdecydować się na baterię z odkręcanymi kurkami w kolorze starego złota lub srebra.