Jakie parawany nawannowe?

Parawany nawannowe to nowoczesne rozwiązanie dla współczesnych łazienek, alternatywa dla popularnych jeszcze do niedawna zasłonek prysznicowych. Ich montaż poprawia funkcjonalność wanny i pozwala korzystać z niej również jak z kabiny prysznicowej. Produkt jest trwały i odporny na uszkodzenia, a przy tym jest bardzo estetyczny.

Parawan nawannowy – jak wybrać?

Decydując się na parawan nawannowy z Home100.pl należy dopasować odpowiedni jego rodzaj. Na rynku dostępne są parawany: jedno, dwu- i trzyelementowe, jak i składane. W dalszej kolejności należy zdecydować o trybie otwierania:

  • uchylny,
  • składany,
  • harmonijkowy.

Ważnym wyznacznikiem wyboru powinna być także powłoka ułatwiająca czyszczenie. Najczęściej stosowane jest szkło hartowane. Niektóre modele mogą być także wyposażone w specjalną powłokę, która ułatwia usuwanie osadu z kamienia. Stosowana jest także powłoka antykamienna. Świetnym rozwiązaniem jest szkło hartowane, które przeciwdziała uszkodzeniu i rozbijaniu szyby. Większą intymność zapewniają szkła z nadrukiem, które mają matowe wykończenie. W mniejszych łazienkach warto zainwestować w system unoszenia parawanu, dzięki czemu otwiera się do środka, a nie na zewnątrz. Przed wyborem produktu należy sprawdzić, po której stronie można go zamontować. Dostępne są również parawany uniwersalne do montażu po obu stronach wanny.

Parawan nawannowy – wymiary

Parawany nawannowe sprawdzają się w niemal każdej łazience. Dostępne są w szerokościach od 70 do 130 cm oraz wysokościach od 130 do 150 cm.