Niestandardowe odmiany luster łazienkowych

W tym momencie wybór idealnego lustra nie ogranicza się już tylko do wybrania jego odpowiedniego kształtu czy właściwego koloru jego ramy. Lustra łazienkowe potrafią zaskakiwać pod wieloma względami. Najnowocześniejsze ich konstrukcje są naprawdę niestandardowe – przykłady widać poniżej.

Lustra półkowe

Zaczniemy od czegoś bardziej powszechnego. Lustra półkowe to lustra wyposażone od dołu w szerszą półkę, przeznaczoną zwykle do przechowywania na niej różnych drobnych kosmetyków, a zwłaszcza akcesoriów przeznaczonych do mycia zębów. Nierzadko chodzą w rolę dodatkowego elementu dekoracyjnego. Na przynależących do nich półkach można ustawić świeczki albo małą doniczkę z kwiatkiem, dekorując w ten sposób całą przestrzeń.

Podświetlane lustra LED

To już propozycja o wiele bardziej nowoczesna. Lustra podświetlane LED mogą być oświetlane albo od przodu, albo od tyłu. Bywa i tak, że małe lampki LED przymocowuje się do górnej części ich ramy, aby większa ilość światła docierała do tafli, która dzięki temu stanie się bardziej praktyczna, bo łatwiej można będzie się w niej przejrzeć i np. wykonać szczegółowy makijaż. Nie da się też ukryć, że zastosowanie technologii LED niesie ze sobą wyraźną wartość dekoracyjną. Takie lustra na ogół trafiają do aranżacji w stylu hollywoodzkim bądź glamour. Są mocno ozdobne, dlatego też mogą nie sprawdzić się w łazience nowoczesnej czy nawet tej zupełnie klasycznej.

Lustra wysuwane

Kolejna innowacyjna i nieszablonowa propozycja na uzupełnienie łazienki. Decydując się na lustro okrągłe do łazienki, czyli jego dość klasyczną formę, warto pobawić się przynajmniej sposobem montażu, mocując lustro na specjalnym wysięgu, który będzie działać niczym klasyczny podnośnik samochodowy, tyle że w linii poziomej. Lustra wysuwane – jak sama nazwa wskazuje – można wysuwać ze ściany, by przybliżyć je do siebie, a następnie chować, gdy przestaną być potrzebne. Świetnie sprawdzają się one podczas wykonywania różnych zabiegów kosmetycznych i higienicznych, wymagających większej precyzji. Można też dodatkowo je podświetlić.