Do czego potrzebna nam komoda?

Komoda to zazwyczaj nieduży mebel, który pięknie eksponuje drobne bibeloty czy nawet wazon ze świeżymi kwiatami, a przy tym jest również niezwykle funkcjonalny i praktyczny. Może także sama w sobie stanowić mocny akcent w naszym salonie czy gabinecie – wszystko zależy od tego, na jaką się zdecydujemy. Jak wybierać komody do swojego mieszkania?

Gdzie można postawić komodę? 

Jako że komoda to mebel zarówno atrakcyjny wizualnie, a przy tym również praktyczny, to można go postawić w bardzo wielu miejscach. Przede wszystkim sprawdzi się w naszym salonie, gdzie pomoże nam wyeksponować inne elementy wystroju. Świetnie sprawdzi się także w takich pomieszczeniach jak sypialnia, pokój dziecięcy, jadalnia, gabinet, a nawet łazienka. W każdym z tych miejsc może także pełnić bardzo praktyczną funkcję, czyli przechowywać bardzo różne rzeczy. 

Co można przechowywać w komodzie? 

Zapewne każdy posiadacz komody ma swoją odpowiedź na to pytanie, bo tak naprawdę można w niej przechowywać praktycznie wszystko – musimy tylko wybrać właściwy wariant komody. Jak wybrać komodę, aby służyła nam jak najbardziej efektownie? Już przed zakupem zdecydujmy, co będziemy w niej przechowywać. Te najbardziej uniwersalne warianty wyposażone są w pojemne i głębokie szuflady – w takiej komodzie możemy przechowywać ręczniki, pościele, koce czy ubrania. Szuflady świetnie sprawdzą się także do przechowywania dziecięcych zabawek oraz wielu innych osobistych szpargałów. Jeśli wybierzemy komodę z półkami lub połączenie szuflad i półek, to posłuży nam ona do jeszcze wielu innych celów. Dlatego wybór komody warto rozważyć pod kątem funkcjonalności. 

Komoda – z jakiego materiału? 

Meble te mogą być przede wszystkim wykonane z drewna – te są najbardziej wytrzymałe i nigdy nie wychodzą z mody. Tańszym wariantem są komody wykonane z produktów drewnopochodnych, takich jak m.in. płyta MDF. Niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujemy, to warto dokładnie sprawdzić jakość wykonania poszczególnych elementów. Istotne są zarówno uchwyty, systemy lekkiego wysuwania szuflad oraz cichego domykania, z czego wykonany jest spód szuflad, jak bardzo są pojemne itp. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że komoda rozpadnie nam się po roku użytkowania. Solidne wykonanie ma bardzo duże znaczenie.  

Adekwatna do preferowanego stylu 

Każda komoda powinna być również dopasowana do wnętrza pod względem stylistycznym – tylko wtedy salon czy sypiania będą spójne i tym samym także unikalne. Obecne minimalistyczne trendy stawiają przede wszystkim na komody z białymi, lakierowanym frontami, które połączone są elementami w kolorze drewna. Ale tak naprawdę komoda może mieć także zupełnie inny kolor, np. ta w pokoju dziecięcym może mieć odcień pastelowy, a ta w gabinecie ciemnobrązowy. Jak najbardziej pożądane są także mocne akcenty, np. komoda w salonie może mieć kolor czerwony lub granatowy, ale to oczywiście wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i stylu, jaki jest nam najbliższy. Jednak tylko w ten sposób powstają jedyne w swoim rodzaju klimatyczne wnętrza.