Półki do mieszkania w stylu loft – jak wybrać najciekawsze?

Urządzając mieszkanie w stylu loft trzeba bardzo rozsądnie wybierać meble, jak i dekoracje. Mieszkania w tym stylu nie lubią nadmiaru i przepychu. Jak wybrać półki, które ocieplą przestrzeń i ożywią wnętrze?

Drewno i metal – esencja stylu loft

Półki w stylu loft są połączeniem drewna i metalu. Są to bardzo charakterystyczne materiały dla tego stylu.

Warto pamiętać, że mieszkania loftowe są duże, przestronne, mają wielkie okna, na których nie powinny wisieć zasłony ani firany. Takie wnętrze może wydawać się mało przytulne i raczej chłodne.

Meble, w których drewno jest dominującym materiałem ocieplają mieszkania loftowe. Półka wisząca loft, która będzie wykonana z drewna, będzie idealnie komponowała się z ceglaną lub betonową ścianą. Warto również pamiętać, że zabiegiem dekoracyjnym, który sprawdzi się w takim mieszkaniu jest wykorzystanie kwiatów. Warto wykorzystać do tego półki wiszące, jak i stojące kwietniki.

Jakie meble sprawdzą się w mieszkaniu loftowym?

Wybierając meble do mieszkania w stylu loft trzeba postawić na umiar. Jest to styl, który nie lubi wielu ozdób i dekoracji. Wszystko, co znajduje się w mieszkaniu, musi mieć praktyczne zastosowanie.

Półka wisząca loft to idealna dekoracja. Można na niej ustawić kwiaty, położyć kilka książek czy postawić zdjęcie z rodzinnych wakacji. Na dużej ścianie świetnie sprawdzi się kilka półek, które zostaną ułożone w nieregularne kształty. Dzięki temu ściana będzie bardzo interesująco wyglądała.

Półka loftowa z tutumimoże znaleźć się nad sofą, komodą czy między dużymi oknami, które są jednym z najważniejszych elementów mieszkania pofabrycznego.

Wybierając meble do salonu warto również pamiętać o regałach, na których można ułożyć książki. Świetnie wyglądają proste, surowe regały ustawione na tle ceglanej ściany. Świetnie będzie również wyglądał regał narożny, na którym stanie kilka bibelotów.