Jak wybrać płyn do mycia różnych rodzajów powłok?

Płyny do podłóg można uznać za głównego pomocnika gospodyń domowych podczas sprzątania, ponieważ łatwo, szybko i bez pozostawiania śladów usuwa wszelkie zabrudzenia. Właściwy dobór środka do czyszczenia podłóg pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek podczas sprzątania, nie niszcząc przy tym pokrycia podłogowego, ani nie szkodząc własnemu zdrowiu.

Rodzaje środków do czyszczenia podłóg

plyn do podlug lawendaŚrodki do czyszczenia podłóg, prezentowane przez producentów chemii gospodarczej, należą do jednej z dwóch kategorii:

  • Uniwersalne – pozwalają na skuteczne czyszczenie podłogi każdej jakości w każdym pomieszczeniu;
  • Specjalistyczne – ich właściwości są dostosowane do usuwania zanieczyszczeń z konkretnych wykładzin podłogowych.

Oba rodzaje usuwają brud, dezynfekują podłogę i pozostawiają ją błyszczącą i przyjemnie pachnącą. Produkty uniwersalne są niezastąpione w mieszkaniach z różnymi rodzajami podłóg, natomiast produkty specjalne przyspieszają czyszczenie i przedłużają żywotność podłóg.

Jak wybrać najlepszy środek do czyszczenia podłóg?

Przed zakupem warto określić przewidywany wynik z użytkowania produktu, zwrócić uwagę na powłokę, porównać możliwości środków uniwersalnych i specjalnych, przestudiować oceny sprzedaży i ceny. Dla jednej gospodyni ważna jest idealna czystość, inna chce zdezynfekować powierzchnię, a trzecia chce kupić środek do czyszczenia podłóg, który będzie łatwy i bezpieczny w użyciu. Szeroki wybór na dobre płyny do podłóg znaleźć można w internecie.
Na podstawie informacji zwrotnej opracowano listę kryteriów wyboru środków czystości:

  • Delikatne działanie na powierzchnię;
  • Bez grubej pianki;
  • Skuteczne usuwanie brudu i wszelkiego rodzaju plam;
  • Ekonomiczny, umiarkowany wskaźnik zużycia;
  • Brak toksycznych składników w formule;