Terakota – zastosowanie

Terakota jest rodzajem płytek kamionkowych, które znajdują swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Terakota jako materiał znajduje swoje zastosowanie w kuchni, łazience, salonie czy przedpokoju. Krótko mówiąc, jest uniwersalnym wyborem, który będzie pasować praktycznie wszędzie. Co warto wiedzieć na temat tego materiału i na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Czym jest terakota?

Terakota jest wypalana z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny oraz różnych dodatków takich jak piasek kwarcowy czy szamot. Terakota dostępna w sklepie na https://home100.pl/terakota oferuje szeroki wybór rozmiarów. Materiał ten wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz wysokie temperatury. Terakota sprawdzi się w najróżniejszych wnętrzach, co jest zasługą bogatej kolorystki oraz wzorów. 

Zastosowanie terakoty

Jak zostało wspomniane terakota jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Sukcesywnie może być ona stosowana na posadzkach wewnątrz budynków, a także na zewnętrznych terenach- balkonach, tarasach czy gankach. 

terakota ze wzorami

Terakota do kuchni jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Z pewnością będzie ona eleganckim elementem wnętrza, które ze względu na swoją wytrzymałość będzie służyć przez wiele lat. Terakota to łazienki to kolejny z lepszych wyborów. Jest to zasługą przede wszystkim niskiego poziomu nasiąkliwości terakoty co sprawia, że jest to materiał idealny do łazienki. W przypadku korzystania z materiału na zewnątrz należy zwrócić na kilka istotnych właściwości terakoty. Musi być ona odporna na działanie niskich temperatur oraz nadmiernej wilgotności. 

Reasumując, terakota jest świetnym materiałem, który będzie skuteczny w przypadku powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ze względu na swoją uniwersalność będzie strzałem w dziesiątkę w łazience, kuchni, przedpokoju, na balkonie czy tarasie.