Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafki RTV?

Niewątpliwe w momencie urządzania domu sporo czasu pochłaniają poszukiwania odpowiednich mebli, które powinny być funkcjonalne i estetyczne. Klienci w trakcie kupowania szafki pod telewizora również zastanowią się, czy lepiej wybrać klasyczną szafką, czy designerski mebel. Współczesny rynek oferuje wiele różnych szafek pod telewizor. Zatem każdy klient wybierze model według swojego gustu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafki pod telewizor?

Szafka RTV na nóżkach (https://meblostrefa.pl/pl/c/Szafki-RTV-na-nozkach/213) to jeden z wielu mebli, które znajdują się w salonie lub pokoju dziennym. Wobec tego  musi być ona przede wszystkim dopasowana kolorystycznie do pozostałych mebli znajdującymi się w pokoju. Warto zakupić szafkę w podobnym odcieniu bądź decydować się na mebel w kontrastowym kolorze. Ponadto istotne jest również wykończenie szafki. Obecnie najbardziej popularna jest szafka RTV w stylu skandynawskim produkowane z naturalnego, litego drewna. Szafka ta pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym i minimalistycznym. Drugim istotnym kryterium, które konsument powinien wziąć pod uwagę przed zakupem szafki pod telewizor jest jej rozmiar. Przyjmuje się, że telewizor należy umieszczać na wysokości środka bądź poniżej linii oczu. Tylko takie jego położenie gwarantuje komfort podczas oglądania. Zatem optymalne wysokość szafki RTV powinna wynosić około 50-60 centymetrów. Oprócz tego ważne są też takie aspekty jak:

  • materiał wykonania szafki RTV.
  • funkcjonalność szafki RTV.

Szafka pod telewizor – niezastąpiony mebel

szafka RTV na nóżkach

W salonie, czy pokoju dziennym jednym z najpotrzebniejszych mebli jest szafka pod telewizor. Taki mebel spełnia wiele różnych funkcji. Można postawić na nim telewizor oraz świetnie sprawdzi się jako półka na książki czy, dekoracje. Poza tym niektóre szafki posiadają szuflady oraz zamykane szafki, co pozwala na przechowywanie rozmaitych przedmiotów. Dodatkowo bardzo często na tych szafach ustawiane są dekodery i odtwarzacze. Dzięki temu domownicy utrzymują ład i porządek. Tak więc warto zakupić szafkę RTV.