Moskitiera plisowana – co należy wiedzieć?

Ochrona mieszkania czy domu przed owadami to bardzo istotna kwestia. Nikt przecież nie chce być gryzionym przez komary lub bezustannie nękanym przez muchy. Moskitiera plisowana może być dobrym sposobem na uchronienie się przed wizytą „nieproszonych gości”. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, jak działa moskitiera plisowana i w jakich okolicznościach najlepiej się na nią zdecydować?

Jaka jest zasada działania?

Ten rodzaj moskitiery jest ruchomy, co stwarza możliwość regulacji wedle własnych potrzeb. Jej siatka przemieszcza się wzdłuż siatki zamontowanej na specjalnych prowadnicach. Sama siatka ma niezwykle drobne oczka. Oznacza to, że nawet bardzo małe insekty nie mają szans na przedarcie się przez nią. Ponadto dzięki linkom prowadzącym siatka jest równomiernie napięta i odporna na wypchnięcie.

W jakich warunkach sprawdzi się moskitiera plisowana?

Jej podstawowym zastosowaniem są duże przestrzenie, przede wszystkim przeszklone. Przykładem mogą być przestronne drzwi tarasowe. Niechronione będą wręcz zaproszeniem dla wszelkiego rodzaju insektów czy owadów. Dzięki moskitierze plisowanej: https://lestore.pl/sklep/moskitiery-okienne/moskitiera-plisowana-tarasowa ryzyko to zostanie zażegnane.

Inną przesłanką przemawiającą za jej wyborem będzie lokalizacja chronionego przez nią budynku. Największe zagęszczenie insektów obserwuje się zazwyczaj w sąsiedztwie terenów zalesionych czy położonych nad zbiornikami wodnymi. W dużym natężeniu owady z takich okolic mogą być wręcz niebezpieczne.

Jakie zalety oferuje ten model moskitier?

Nie posiada on prowadnicy dolnej. Dzięki temu wychodzenie na zewnątrz nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia całej instalacji. Obecność prowadnicy dolnej oznacza, że można zupełnie przypadkowo zahaczyć o nią nogą, doprowadzając do zniszczeń. Jej brak to także udogodnienie dla małych dzieci czy osób w podeszłym wieku.

Atutem jest także łatwość montażu i demontażu. Jest to procedura, którą można przeprowadzić samodzielne. Oznacza to oszczędność pieniędzy, które w innym wypadku zostałyby przeznaczone na profesjonalną ekipę montażową. Z kolei łatwość demontażu pozwala szybko i sprawnie ściągnąć moskitierę po sezonie.

Oprócz montażu istotna jest także wysoka ergonomiczność. Moskitiery te nie pochłaniają zbyt wiele miejsca. Co więcej, są one ledwie widoczne. Jest to ważne z perspektywy estetyki domu czy mieszkania. Jeśli moskitiera zbyt rzuca się w oczy, cierpią na tym walory wizualne.

Istotną zaletą jest także możliwość stosowania z innymi rozwiązaniami. Można je montować z żaluzjami fasadowymi lub też roletami zewnętrznymi. W przypadku łączenia ich z drzwiami i oknami nie istnieją jakiekolwiek ograniczenia. Każdy z możliwych typów będzie dobrze z nimi współgrał zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie.

Jak wygląda montaż?

Jedynym sposobem montażu jest zastosowanie wkrętów. Ze względu na duże gabaryty metody montażu bezinwazyjnego nie zapewnią stosownej wytrzymałości. Same wkręty wykonuje się w ramie okiennej lub w podłodze i wnęce. Na to drugie rozwiązanie zazwyczaj decydują osoby, którym bardzo zależy na uniknięciu ingerencji w ramę okienną. Należy także pamiętać o jak najmniejszej odległości prowadnic od ramy.