Jak wybrać baterie do łazienki?

Akcesoria łazienkowe to niezwykle obszerny temat. Na rynku można znaleźć pokaźny zbiór baterii łazienkowych. Jak wybrać odpowiedni model, który spełni wszystkie wymagania, a przy tym będzie praktyczny i funkcjonalny? Czy można znaleźć baterie łazienkowe, które nie tylko są niezawodne, ale i też wyglądają elegancko? 

Czym się kierować przy wyborze baterii do łazienki? 

To oczywiste – bateria łazienkowa powinna dobrze wyglądać. Estetyka i wygląd produktu od zawsze miały wpływ na samopoczucie człowieka. Baterie łazienkowe powinny być nie tylko praktyczne ale i również dopełniać wygląd łazienki.  Bateria wannowa powinna być przeznaczona do danej wanny, nie tylko estetycznie i wizualnie ale i też gabarytowo. Warto pamiętać, że baterie można montować do ściany lub podłogi. 

Jakie są rodzaje baterii wannowych? 

Najpopularniejszymi modelami baterii wannowych są oczywiście ścienne. Jednak można podzielić je na dwie grupy.  T

  • Bateria natynkowa wannowa – Klasyczny rodzaj baterii – montuje się ją w wyznaczonym miejscu, wszystkie jej elementy są widoczne.
  • Bateria podtynkowa wannowa – Wszystkie elementy baterii są ukryte – jest to bardzo eleganckie rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że podczas jakiejkolwiek awarii dostęp do baterii będzie kłopotliwy. 
  • Baterie wannowe z termostatem – Utrzymują stałą temperaturę wody bez konieczności nastawiania jej za każdym razem.
  • Baterie wannowe z perlatorami – Jest to opcja ekologiczna, dzięki napowietrzaniu wody zużywa się jej zdecydowanie mniej.
  • Baterie wannowe bezdotykowe – Baterie te są wyposażone w fotokomórkę. 

 Co brać pod uwagę przy zakupie baterii? 

Trzeba mieć na uwadze, że kupując baterię wannową nie liczy się tylko jej wygląd czy kolor ale też zasięg wylewki. Powinna mieć taką długość aby woda bez trudu spływała do wanny, a nie rozchlapywała się po jej brzegach. Wybór baterii wannowej nie jest prosty. Najlepszym krokiem będzie zapytać fachowca jaka bateria będzie najlepsza do danej wanny. Musi bowiem spełniać wszystkie wymagania aby kąpiel w łazience była przyjemna i bezproblemowa.