Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lustra do lazienki?

Współcześnie lustro łazienkowe pełni zarówno funkcje praktyczną, jak i dekoracyjną. Codziennie przed lustrem wykonujemy czynności pielęgnacyjne oraz często stanowi ozdobę łazienki. Zatem lustro to obowiązkowy niezbędny element łazienki. Przed jego zakupem klient powinien brać pod uwagę kilka istotnych elementów.

Lustro łazienkowe – funkcjonalność i komfort

lustro łazienkowe

Jeszcze do niedawna lustro łazienkowe służyło tylko do pielęgnacji oraz dekoracji. Obecnie rynek oferuje szafki łazienkowe z lustrami, które posiadają wiele szufladek. Szufladki pozwalają przechowywać kosmetyki, akcesoria łazienkowe oraz przybory toaletowe. Jeżeli domownik nie chce kupić szafek łazienkowych, to doskonałym wybiorę są lustra półkowe. Zazwyczaj zawierają one w dolnej części półkę, na której można postawić produkty do pielęgnacji skóry, czy inne przybory toaletowe. Tak więc lustra łazienkowe wraz z szafką lub półką zapewniają funkcjonalność oraz wygodę.

Lustro łazienkowe – jak wybrać?

W obecnych czasach najważniejszym aspektem, na który konsument musi zwrócić uwagę podczas kupowania lustra łazienkowego jest jego rozmiar. Ogólnie przyjmuje się taką zasadę, która przyjmuje, że z lustra korzysta się wygodnie wtedy, kiedy jego szerokość wynosi od 40 do 80 cm, a grubość nie może być mniejsza niż 4 mm. Oczywiście rozmiar lustra do łazienki zależy także od przeznaczenia i wielkości łazienki. W łazience przeznaczonej tylko dla gości lustro łazienkowe z https://www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe nie musi być wcale duże. Natomiast w łazience dla rodziny należy wybrać większe lustro. Naturalnie w małych łazienkach warto zamontować lustro nad umywalką. Dzięki temu zaoszczędzimy w łazience sporo miejsca. Z kolei w dużych łazienkach możliwości są nieograniczone. Domownik może wybierać dowolne wielkości oraz kształty luster. Oprócz tego przed ostateczną decyzją zakupienia lustro do łazienki trzeba sprawdzić jego jakość oraz okres gwarancji.