Rolety rzymskie w kuchni to wyjątkowa i oryginalna osłona okien

Rolety rzymskie są coraz częściej wybieraną osłoną okien i cieszą się dużym powodzeniem. Jest to dekoracja okienna, ktoś ma swój styl, a przy tym jest praktyczna. Takie rolety występują w wielu  kolorach, od klasycznych barw po intensywne, dlatego każdy może bez problemu wybrać odcień pasujący do pomieszczenia i nastroju.

Tym co szczególnie wyróżnia ten rodzaj osłony to niezwykle ładny materiał, którego główne zadanie to zatrzymywanie promieni słonecznych. Jeśli chodzi o mechanizm sterowanie roletami to może on być sznurkowy lub koralikowy. Rolety rzymskie wyróżniają się wysoką estetyką i są szczególnie chwalone w kuchni. Dekoracyjnie zwinięty materiał widać zawsze na oknie, w przeciwieństwie do innych rolet całkiem podciągniętych. Ich styl pochodzi już z czasów rzymskich, stąd właśnie wzięła się nazwa. W tamtych czasach były one z powodzeniem stosowane i doskonale wpisały się w starożytny styl. Ze względu na swoje walory dekoracyjne i praktyczne zastosowanie, przetrwały do naszych czasów. 

Co należy wiedzieć o roletach rzymskich?

Nowoczesne rolety rzymskie do kuchni sprawdzą się zarówno we wnętrzach skandynawskich, gdzie króluje minimalizm, w nowoczesnej i chłodnej estetyce, ale także w stylu glamour. To zdecydowana przewaga nad zwykłymi roletami, które pasują już do określonych aranżacji. Ich materiał może być zasłonowy lub firanowy w zależności od potrzeb. W kuchni najczęściej używa się rolet rzymskich, które imitują firanki, czyli mają podobną tkaninę. Sprawdzają się bardziej w słonecznych pomieszczeniach. Tradycyjna roleta rzymska sięga do parapetu, a można ja dowolnie podnosić do góry. Jeśli chodzi o wybór między roletami rzymskimi i krótkimi zasłonami, to warto wybrać opcję numer jeden. Taki nietuzinkowy i oryginalny sposób osłaniania okna, na pewno spodoba się osobom, które chcą mieć coś wyjątkowego w kuchni. Rolety rzymskie przy podciąganiu zwijają się w lekką fałdę, która wygląda wyjątkowo dekoracyjnie i sama w sobie jest ozdobą. W przeciwieństwie do zwykłych rolet, które służą głównie przysłanianiu okna, a ich design ogranicza się głównie do kolorystyki. 

Jakie są jeszcze zalety takich rolet?

Ogromny plus to łatwy demontaż i możliwość prania. Ma to znaczenie w każdym pomieszczeniu, ze względu na higienę otoczenia, ale w kuchni wyjątkowo. Jeśli rolety poplamią się czymś lub nabiorą zapachu z kuchni, nie będzie to żadnym problemem, aby je wyprać. Zdejmowanie rolet z ich mechanizmu to prosta sprawa nawet dla osoby, która się na tym nie zna. Ponadto są one łatwe do podnoszenia, bo ich konstrukcja pozwala na swobodne sterowanie i podciąganie, nie czując ich wagi. Różnorodne tkaniny na przykład lekkie i transparentne, boho czy loft o różnym stopniu zaciemnienia, dają domownikom duże możliwości stylizacji. Rolety rzymskie do kuchni to pomysł dla tych, którzy chcą nadać wnętrzu przytulny charakter. Tkanina rolet może być dopasowana do reszty tekstyliów w pomieszczeniu. Jeśli ktoś ma duże okna, także może zamówić rolety rzymskie bo szyje się je na każdy wymiar: https://lestore.pl/sklep/rolety-rzymskie.