Nowoczesne meblościanki do salonu

Meblościanka zapewne większości z nas nie kojarzy się ze stylowym wnętrzem. Wszystko przez meble, które zapisały nam się we wspomnieniach jeszcze z czasów dzieciństwa. Meblościanki były zazwyczaj smutno stojącymi bryłami, które zajmowały większą część pokoju a przynajmniej jedną ze ścian. Jeszcze więcej problemów sprawiały przy przeprowadzkach, ponieważ zazwyczaj tworzyły jedną konstrukcję, ciężką do przesunięcia czy przeniesienia. Czy w takim razie nowoczesne meblościanki mogą być funkcjonalne i po prostu ładne? 

Meblościanki do salonu- zalety

Nowoczesne meblościanki do salonu z NovoDom są nazywane meblami modułowymi. Z czego to wynika? W przeciwieństwie do przedpotopowych mebli te składają się z kilku części, tzw. modułów, które można ze sobą dowolnie zestawiać. W zależności od wybranej opcji meblościanki, taki zestaw może składać się z 3 lub więcej części. Wszystko zależy, czego oczekujemy od zakupionego mebla. Jeśli ma jedynie stanowić półkę pod telewizor i uatrakcyjnić wnętrze zazwyczaj wybieramy te najprostsze meblościanki.

Jeśli zaś zależy nam również na funkcjonalności i miejscu do przechowywania, wybieramy bardziej rozbudowane wersje. Jeśli jeszcze zależy nam na umeblowaniu całego salonu, możemy wybrać zestaw ze stolikiem kawowym i komodami.  Zaletami nowoczesnych meblościanek do salonu jest ich minimalna powierzchnia, nie zabierają przestrzeni wnętrza. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie jesteśmy posiadaczami dużego mieszkania. Kolejnym plusem jest ich duża mobilność, bez problemu je przeniesiemy i nie będą sprawiały problemów przy przeprowadzce. A gdy będziemy chcieli zrobić przemeblowanie, docenimy ich funkcjonalność.

Meblościanki do salonu- materiały i kolory

meblościanki do salonu

Starodawne meblościanki do salonu kojarzyły nam się ze smutnymi, ciemnymi barwami i słabej jakości sklejką, z której były zbudowane. Nowoczesne meblościanki są ich przeciwieństwem, nie tylko ze względu na kolorystykę, ale również wysokiej jakości materiały. Meblościanki wykonuje się z: 

  • laminatów
  • płyt MDF
  • imitacji betonu
  • połączenia drewna i metalu

W zależności od aranżacji mieszkania możemy wybierać barwy jasne, czyli odcienie bieli, beżu czy szarości. Bardzo stylowa jest meblościanka w kolorze białej sosny śnieżnej, idealnie wpasowująca się w styl skandynawski. Oryginalnym modelem jest meblościanka z łączonych materiałów np. białego laminatu z kolorem sandal oak albo biel z ciemnym betonem. Wielbiciele nowoczesnych i surowych wnętrz na pewno nie przejdą obojętnie obok meblościanek imitujących beton w wersji jasnej lub ciemnej. Dla miłośników funkcjonalnych mebli znajdzie się także opcja meblościanki z podświetleniem Led, które wygląda niezwykle efektownie i nadaje salonowi klimatu. 

Meblościanki do salonu to opcja na każdą kieszeń. Dzięki dużej rozpiętości cenowej każdy jest w stanie sobie pozwolić na takie meble. Przed zakupem warto przede wszystkim przemyśleć jaką funkcję mają one pełnić, aby w pełni cieszyć się wybranym modelem. Kolory i materiały nowoczesnych meblościanek będą pasować do wnętrza w każdym stylu. Odczarujmy więc stare, smutne meblościanki!